Zveřejněno: 21.04.2015 | Autor: Pešek Jaroslav
O tomto víkendu se tří členové KLoM Kolín zůčastnili 1.závodu seriálu Sátria MM capu v Olomouci ve třídě Micro Magic. Ze 14.soutěžících obsadili 2.,3. a 11. místo. Větší výprava se vydala do Rakouska, kde se pravidelně již delší dobu účastní se závodů pořadaných RC-segeln HSV-L Ennsdorf na Pichlingersee. Zde se konali soutěže F 5-10, F 5-E a F 5-M. Soutěž se konala již od úterka vzhledem k volným dnům v Rakousku. Naši v celkovém počtu pěti závodníků se zůčastnili až F 5-E , čtvrtek pátek a F 5-M sobota neděle. V třídě F 5-E vyhrál za účasti 50. závodníků Pavel Novotný a v F 5-M Ing.Martin Kohlíček z 41.závodníků. V celkovém bodovém hodnocení všech tří tříd se na prvém místě umístil Ing.Martin Kohlíček. I umístění ostatních je velmi vysoko ve startovním poli. Vzláště vítězství v preztižní třídě F 5-M je úspěchem účasti našich závodníků. Vždyť se jedná o nejstarší třídu v plachetnicích. Blíže viz přiložené výsledkové listiny.
Je jen škoda, že se na závodech u nás se nesejde ani tolik lidí kolik jich vyjede do zahraničí. Když připočtu ty, kteří mají lodě této třídy tak by měla být účast na domácích soutěžích okolo deseti lidí a to by už jistě stálo za to. Jistě vzpomínáte, že jsem o F 5 nepsal moc optimisticky, ale rád uvěřím, že se blýská na lepší časy.
Na závodech v Rakousku jsem nebyl a tak určitě více se dozvíte na stránkách rc-plachetnice Pavla Novotného, účastníká soutěží na Pichlingersee.

    Celkové výsledky
    Výsledky F 5-M
    Výsledky F 5-ECopyright © 2012 Petr Matějka | Administrace | Počet návštěv: 72348