Zveřejněno: 10.06.2015 | Autor: Pešek Jaroslav
Jínolice květen 2015.
Poslední víkend v květnu se v kempu Eden v Jínolicích již tradičně pořádaly soutěže mistrovského seriálu NS včetně plachetnic. Vracím se k události trochu opožděně a důvod opoždění, konání 46. ročníku ceny Kolína plachetnic třídy F 5-E a M, netradičně v Mariánských Lázních. Ale o tom v příštím článku. A teď zpět k Jínolicím.
Sešlost byla opět vítečná. Posezení pod pártystanem klubu Admirál Jablonec nad Nisou bez komentáře. O tom se psát nedá to se musí prožít. Jen jsme si trochu povzdechli nad těmí, kteří nemohli přijet. Od Irenky jsem ještě v neděli po návratu dostal slíbený recept na hubník, který mohli všichni přítomní ochutnat. A tak jako mimo vlastní soutěž tak i při závodních jízdách panovala dobrá nálada. Pokud si vzpomínám nedošlo ani k žádným závažným karambolům.
Objevily se i nové lodě jako Collin Archer Jirky Kreisla. Ve třídě NSS A velice dobře jezdíl pirát Libora Halamy. V NSS B dostal Lulworth Ládi Folkmana přezdíváný „Velké prádlo“ konkurenci co do velikosti i jízních vlasností v „Novém velkém prádle“, nádherně zpracované Mariquitě Michala Šenekla. A hoši si to na trati pěkně rozdávali. V třídě NSS C rozhodně stojí za zmíňku loď Jester Lenky Mrákotové s džunkovým oplachtěním. Přes nezvyklost používání tohoto oplachtění v našich krajích loď nádherně jezdí a Lenka to s ní umí. Druhá seriálová soutěž se jela v pátek a třetí v sobotuu v neděli pak tradičně společná regata.Více se o tom, jak se jezdilo se dozvíte z přiložených výsledků a obrázků. Poděkovat je třeba i rozhodčím a vzláště Miloši a Hance Jakubíkovým za další práci okolo setkání.
Počasí bylo celkově příznivé a tak co více si přáti. Jen abychom se v hojném počtu scházeli i nadále.

    3.soutěž NSS A
    3.soutěž NSS B
    3.soutěž NSS C
    2.soutěž NSS A
    2.soutěž NSS B
    2.soutěž NSS C

Copyright © 2012 Petr Matějka | Administrace | Počet návštěv: 74242