Zveřejněno: 24.07.2015 | Autor: Pešek Jaroslav
Tak vedra trochu polevila a je možné napsat něco trochu o Sandberku 2015. Jsem rád jako pořadatel, že mohu alespoň podle odezvy přítomných napsat „ opět se povedl“. Soutěž následovala těsně po MS světa NSS v maďarském Banku. Sešlost byla velice dobrá a skládala se jak říkám ze zdravého jádra zabývajícího se historickými plachetnicemi. Účast byla proti loňsku nižší, ale 16 lodí v konečném výsledku uplně stačilo. Byli tam i tací, kteří se doma stačili jen tak tak otočit právě po navrácení se z Maďarska. Lenka se představila s medailí za 1.místo v NSS C, kde nebyl titul mistra světa udělen z důvodu malé účasti národů, což považuji za nepochopitelné. Nedávno byl udělen titul i jedinnému závodníku právě v NSS C. Šurda si vymyslel, že lodí zvážíme a přeměříme na vodorysce, a tak se taky stalo. Rozdíly ve váze nebyly tak velké ale u vodorysek to bylo horší Nakonec do výpočtu ratingu je zahrnuta pouze vodoryska. Nechci tvrdil, že přeměření vodorysky doma dělanou velice inprovizovanou šuplerou bylo 100%, ale některé rozdíly byly rozhodně větší než chyba měření.
Jablonečtí opět přivezli pártystan a když jsem na ½ desátou dorazil ve čtvrtek k vodě byl už postaven. Kuba zajistil technický servis prakticky po celé dny u vody. Zajištění ze strany Klubu vodních sportů Sandberk bylo perfektní, tak jak jsme z předchozích let zvyklí. Navštívila nás i vodnice, která nakonec skončila ve vodě protože měla suchý šos. Počasí bylo až tropické a s větrem to nakonec nebylo taky tak nejhorší. Trochu deště v pátek navečer pak všichni radi přivítali.
A tak trochu o závodění. Jelo se celkem 6 soutěžních jízd. Tři v pátek a tři v sobotu a ztoho se nejhoší v daném dni škrtá. V neděli pak regata na pořadí s časovým limitem 1 hodina. Konečné výsledky zcela naplnili náš záměr dát šanci na vítězství lodím s velkou plochou plachet a vodoryskou. Většinou se jedná i o lodě, které dobře jezdí a na vodě vypadají přímo nádherně. Čtvrtý v pořadí Pepa Slížek s menší lodí by rozhodně dosáhl i lepšího umístění ale tentokrát se mu opravdu moc nedařilo. Vše si můžete porovnat dle přiložených výsledků. Nedělní regatu, tak jako celý závod vyhrál Milan Kroupa s Endeavrem, pěknou to maketou dle skutečné lodi patřící do třídy jachet klasy „J“.
Chtěl bych tímto článkem poděkovat všem účastníkům za pěkně strávený víkend u vody.

Přložené foto: Vladislav Bláha, Pepa Mrákota

Jaroslav Pešek CZE 41

    Výsledky

Copyright © 2012 Petr Matějka | Administrace | Počet návštěv: 72408