Zveřejněno: 16.09.2015 | Autor: Pešek Jaroslav
Jínolice září 2015
aneb 4. a 5. seriálová soutěž NS

O druhém víkendu záři proběhla v Jínolicích dvojsoutěž seriálu NS včetně NSS. Soutěž se konala v péči klubů z Brandýsa n.Labem a Bakova n.Jizerou. Rozhodčího na plachetnicích dělal Petr Lukeš řečený Banbinot, Irenka Rosenbergová a Hana Jakubíková. Miloš Jakubík dělal svážeče. Zázemí startoviště NSS zajistil Milan Kroupa a Miloš Jakubík z klubu Jablonec n.Nisou. Jezdilo se se na dvě skupiny a to NSS-A+NSS-C o počtu 8 NSS-A a 3 NSS-C. Druhá skupina byla 10 NSS-B. Počasí o celém víkendu bylo pěkné až na občasné dost silné závany větru zvláště v pátek. V neděli se jela regata na pořadí, tedy bez hendikepů a bodového hodnocení.
Obě dvě soutěže proběhly bez větších kolizí a tak byla určitě většina zůčastněných spokojena. Jako vždy si každý našel na vodě toho svého soupeře a s ním pak povětšinou sváděl boj. A jak to dopadlo nejdete v přiložených výsledcích.
V neděli pak na závěr bylo provedeno i vyhodnocení celého seriálu. Zde bych chtěl poděkovat pořadatelům za pěkné ceny a když si vzpomenu co to bylo jen diplómů, tak jak se říká klobou dolů.
V sobotu večer bylo sezení zástupců klubů ohledně přípravy soutěží na rok 2016. Řešila se především letitá otázka nevhodnosti pořádání NS-F a NSS na jednom místě. Příkladem je Běleč absolutně nevhodná pro plachetnice a i další lokality navrhované pro soutěže na příští rok. Jínolice jsou jednou z vyjímek, kde je prostředí pro všechny kategorie vhodné. I když jsme před léty byli nucení z nepochopitelných důvodů jezdit s plachetnicemi na Šibeňáku uprostřed Jičína. Ale ani návrh na společnou závěrečnou dvousoutěž v Jínolicích nebyl akceptován. Výsledek jednání nula. A tak to vypadá, že seriál NS v roce 2016 bude rozdělen. I když se tento problém řeší již několik let tak mám pocit, že se jedná jen a jen o peníze. A o ty plachetničkářům rozhodně nejde. Když vezmeme hojně navštěvované soutěže v Kolíně a Dářku tak jsou konány bez dotace SMČR a bez startovného.

    Celkové výsledky seriálu NSS 2015
    5.soutěž NSS-C
    5.soutěž NSS-B
    5.soutěž NSS-A
    4.soutěž NSS-C
    4.soutěž NSS-B
    4.soutěž NSS-ACopyright © 2012 Petr Matějka | Administrace | Počet návštěv: 72441