Zveřejněno: 08.03.2016 | Autor: Pešek Jaroslav
Změna v kalendáři SMČR.
V zápise z posledního zasedání šefů lodních modelářů, které se konalo v sobotu dne 27.2.2016 je mnoho zajimavých věcí. Vzhledem k tomu, že tyto stránky jsou především o plachetnicích a to bez ohledu o na zařazení zda se jedná o makety či rychlostní plachetnice zmíním se pouze k tomuto tématu.
V zápisu, bodu 9. Různé je poznámka, že na žádost předsedy klubu Jablonec n.N. byly z kalendáře 2016 vymazány následující soutěže, Lo-44,51,54 a 55.
A tak mi zvědavost nedala a podíval jsem se na nový kalendář pro rok 2016 a uvedené soutěže tam jsou opravdu smazány. Nejvíce mě zaujalo číslo 51. Pod tímto číslem byla v kalendáři zařazena mezi plachetničkáři velice oblíbená soutěž na Velkém Dářku pořádaná pravidelně po několik let v začátku měsíce srpna. Byla to vždy, pokud moje pamět sahá, soutěž s nezapomenutelnými zážitky. Když nám tam celý večer hrál a zpíval Michal Tučný, aliaz Michal Machalík z klubu Bojnice, nebo Pepa Mrákota z Pardubic, tak je opravdu i pro mě, hudebního antitalenta na co vzpomínat. O vycházkách na Rybářskou baštu raději ani nepíši A tak mě to nedalo, a ihned jsem se spojil z hlavním pořadatelem Michalem Medvěděvem co on na to. Byl překvapen ještě více jak já.
Tak na závěr Vám můžu jen povědět, že Dářko 2016 bude.

Z Kolína 8.3.2016

Copyright © 2012 Petr Matějka | Administrace | Počet návštěv: 72408