Zveřejněno: 10.09.2016 | Autor: Pešek Jaroslav
Poznaň 2016
Více jak po 12 letech jsem se opět podíval a to doslovně na závody ve třídě F 5-M do polské Poznaně. V dřívějších letech jsme se často jako klub do těchto míst vydávali a naše návštěvy byly opětovány pravidelně na mezinárodni soutěži v Kolíně. Ze staré gardy jsem tam potkal již pouze dva pamětníky, z nich ani jeden už také nejezdil. Mají však pokračovatele ve svých dětech a vnucích, objevilo se pro mě dosti nových jmen.
Jinak účast 17 soutěžících vcelku dobrá, tři zástupci Německa, Jarda Kouman za Česko a zbytek domácí soutěžící. První den moc nefoukalo a tak se celkem odjelo jen 14 jízd na zajímavě postavené trati. Počasí bylo jinak teplé a slunečné, tak to byl jeden z pěkných víkendů tohoto roku u vody. Soutěž proběhla bez zbytečných řečí a s respektem vzhledem k výrokům rozhodčího.
I z hlediska čistě společenského byl víken příjemným zážitkem, když strávené večery jsme prožili u grilu za účasti všech závodníků a klubových hostů pořadajícího klubu Vodník Poznaň.
Klubové zázemí tak jako dříve zajišťuje LOK (Liga obrony kraju, obdoba u nás dříve fungujícího Svazarmu) , který i nadále zabezpečuje přípravu mládeže ve smyslu svého názvu a další technické sporty. Umístění Jardy Kroumana na 7.místě pokládám vzhledem ke stavu soutěží v F 5-M a dané konkurenci za velice pěkné.

Copyright © 2012 Petr Matějka | Administrace | Počet návštěv: 74242